Pojištění pro děti

Nabídka pojištění pro děti je v Česku na rozdíl od jiných zemí poměrně populární, a proto tento produkt nechybí téměř u žádné pojišťovny. Rodiče mají největší zájem o úrazové pojištění a kapitálovou pojistku.

Na trhu je nepřeberné množství dětských pojistek. Rodiče mohou svým ratolestem uzavřít buď samostatné úrazové pojištění, nebo v rámci například kapitálového pojištění mohou dětem sjednat úrazové připojištění.

Dětské kapitálové pojistky
jsou kombinací spoření a rizikové složky. Rodiče se vedle úrazového krytí tímto způsobem snaží dětem naspořit finanční rezervu do dospělosti.
Peníze ze spořicí složky jsou pravidelně zhodnocovány. Existují ale i takové dětské pojistky, kde rodiče sami ovlivňují, jakým způsobem budou ze spořicí složky peníze investovány.
Pojistka kryje rizika úrazů a dlouhodobých nemocí.
Pojišťovna na sebe přebírá placení pojistného v případě úmrtí alespoň jednoho z rodičů. Pojistné platí až do koce trvání smlouvy, tedy dosažení dospělosti dítěte.

Rodiče by se měli s pojistnou smlouvou před jejím podpisem důkladně seznámit. Zaměřit se na rizika a zranění, na která se pojistka vztahuje. Taktéž na výši pojistného plnění.
Uzavírat ale pojistku na všechna možná i nemožná rizika nemá příliš velký smysl. U rizikové části pojištění je nejdůležitější pamatovat na závažné úrazy a choroby.

Pojistit svého potomka lze v podstatě ihned po narození. A dokonce formou životního spoření nemusí spořit dítěti jen jeho rodiče, ale i prarodiče či kdokoli jiný, a to bez ohledu na to, zda už je na dítě nějaká kapitálová pojistka uzavřená. Po té, co dosáhne dítě dospělosti, může s penězi disponovat. Pojišťovny považují za obvyklou dobu ukončení dětských pojistek věk 18 až 25 let a současně mají stanovenou minimální dobu trvání smlouvy, například 10 let.

Pojišťovny nabízející dětské kapitálové pojistky:
Pojišťovna AEGON – produkt AEGON Juventus
Pojišťovna Allianz – produkt Pastelka
Aviva životní pojišťovna – produkt Talisman
AXA pojišťovna – produkt Medvídek
Česká pojišťovna – produkty Sluníčko, JUNIOR Invest
ČPP – produkty Životní pojištění s Filipem Plus, Štístko
ČSOB Pojišťovna – produkt Čtyřlístek
Generali – produkt Lvíček

Štítky:, , , ,

Expansia 2005 - 2015